Chata Kopřivná je skvostem Jeseníků

Chata Kopřivná v Malé Morávce ční na úpatí nejvyšší hory Jeseníků. V nadmořské výšce 740 m, kam doléhá jen zvuk zurčící řeky Moravice a zpěv ptáků, je chata předurčena k odpočinku, stejně jako k ničím nerušeným pracovním setkáním.

Díky evropské dotaci se povedlo uskutečnit hned několik kroků směrem k lepší službě dříve středně velkého horského hotýlku. Chata má díky stavebním úpravám v půdních prostorách deset nových pokojů. V další samostatné budově přibylo nové zázemí pro hosty – dvě nové konferenční místnosti, dětská herna nebo zázemí s fitness centrem. Investice pomohly také zlepšit podmínky pro lyžaře a letní výletníky.

„Dřívější kapacita Kopřivné zcela neodpovídala poptávce po ubytování ani potenciálu této oblasti pro cestovní ruch,“ vysvětlil za nositele projektu, akciovou společnost SKI areál Kopřivná, projektový manažer Petr Haas. „Nyní můžeme nabídnout dostatečný počet lůžek a hlavně kvalitnější ubytování i pro náročnější klienty. Jelikož je chata součástí lyžařského areálu, můžeme nyní zajistit komplexní služby pro turisty. Týká se to ale i letních měsíců,“ zmiňuje Petr Haas připravenost na letní i zimní sezónu.

Kromě ubytování se investovalo také do čtyřsedačkové lanovky. Turnikety urychlily a zjednodušily odbavení lyžařů, zasněžovací systém prodloužil sezonu. S úpravami svahu pomáhá nová rolba. V areálu je také snowpark a lyžařská škola, servis a půjčovna lyží pro sjezdaře i běžkaře. Letní atrakcí je zábavní park se vzduchovou matrací, lezeckou stěnou, skalním městečkem, dětským hřištěm s lanovým centrem a trampolínami.Zázemí zde naleznou i cyklisté. V horkých letních dnech hosté ocení i vyhřívaný venkovní bazén.

Po výletě či sportovních oddechu jistě každý rád zavítá do moderní restaurace s krásnou prosklenou vyhlídkou a terasou, interiér byl navržen velmi nápaditě designéry. Podobně jako na menu se podíleli ti nejlepší z nejlepších, neboť nabídka je opravdu pestrá a na své si přijdou i vegetariáni nebo nejnáročnější gurmáni.

 

2 thoughts on “Chata Kopřivná je skvostem Jeseníků

  1. Tak nevím, kde jste přišli na to, že Jeseníky jsou ponuré hory?! Přijeďte se sem podívat, když svítí slunce, na jaře,když všechno kvete nebo na podzim, když se barví zdejší lesy do zlata a nebo v zimě, kdy jiskří sníh…. a už vůbec nechápu pojem „jesenické hory“, to on Jeseník má nějaké své vlastní hory? O Beskydech byste také neřekli, že jsou to beskydské hory“, že ne?
    Ale jinak souhlasím, Kopřivná je skutečně krásná!

    1. Dobrý den, Zuzano, slovo „ponuré“ ve spojení s Jeseníky opravdu nebylo na místě. V článku jsme to upravili. Díky za upozornění a jsme rádi, že se Vám Kopřivná také líbí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *