Místo městské hromadné dopravy jezdí v Bohumíně na kolech

Je zbytečné pátrat po tom, zda v Bohumíně nemají městské autobusy proto, že je tam tolik oblíbená cyklistika, nebo naopak jsou kola jedním z hlavních dopravních prostředků, aby nahradily autobusy. Mnohem důležitější je se postarat o bezpečnost cyklistů pohybujících se po silnicích. Pomáhají k tomu bezmála tři kilometry nových mstských cyklostezek. 

Jednosměrné cyklostezky zpříjemnily cesty do práce i do škol velkému množství místních. Vedle části přechodů pro chodce navíc vznikly také přejezdy pro kola a ochranné ostrůvky.

„Šlo nám hlavně o zvýšení bezpečnosti. Cyklostezka spojuje městskou část Šunychl s centrem a zároveň je to i trasa do zaměstnání pro řadu lidí vedoucí po ulicích Šunychelská a Štefánikova,“ popisuje umístění Věra Vzatková z městského úřadu.

Výhodou stezek je přímé napojení na navazující trasy z okolních obcí a také na mezinárodní cyklistické trasy vedoucí do Polska. Rekonstruované komunikace jsou bezbariérové a vybavené slepeckou reliéfní dlažbou.

„Jsem také příznivcem cyklistiky, mám dokonce dvě kola přímo u sebe v kanceláři pověšené na zdi, tak abych mohl kdykoli vyrazit do města,“ usmívá se starosta Petr Vícha.

Výstavba stezek vyšla město jen na něco málo přes 2 miliony korun, neboť zbylých 7 milionů bylo hrazeno evropskou dotací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *