Dětský ranč Hlučín se rozrostl o novou bezbariérovou hrací plochu

U zrodu byla myšlenka integrovaného hřiště, které by sloužilo zdravým i handicapovaným dětem současně, velkou výzvou. V první polovině května proběhlo na Dětském ranči slavnostní otevření a dříve opatrná myšlenka se proměnila ve skutečnost. Dětské hřiště v areálu Dětského ranče Hlučín je první integrovanou hrací plochou v celé České republice.

Hřiště bez bariér je místem, na němž si mohou hrát zdravé děti společně s handicapovanými. „Návštěvníci se mohou těšit na dětské integrované hřiště pojmenované Ostrůvky dětských snů, také na dětskou rehabilitační zahradu svět, složenou ze sedmi světadílů, slovanského ostrovu a kopce Rančák. Děti si mohou zkusit najít cestu v bludišti, nad nimiž se tyčí oranžové sluníčko jako symbol myšlenky, že slunce svítí na všechny děti stejně – na zdravé i handicapované,“ popisuje Antonín Schwarz, obchodně-technický ředitel Dětského ranče Hlučín.

Dětské hřiště je situováno do areálu Dětského ranče Hlučín, kde myšlenka integrace zdravých a handicapovaných protíná téměř každou činnost. Na Dětském ranči funguje jezdecký klub, pravidelně tu probíhá výuka jízdy na koni, organizují se vyjížďky na koních, tým profesionálů umožňuje hipoterapii, s koníkem se na ranči můžete věnovat drezuře i voltiži a paradrezuře i paravoltiži, po sportovním výkonu načerpat novou energii v místní farmářské zoo nebo navštívit právě zbrusu nové dětské hřiště.

Hřiště disponuje nejen klasickými průlezkami a hracími prvky, ovšem množství hracích prvků je bez těžkostí zpřístupněno i handicapovaným. Díky této různorodosti dochází na hřišti k nenásilné integraci dětí zdravých a handicapovaných. Hřiště o rozloze téměř 4 500 m2 se nachází v zadní klidné části areálu. Neutuchající dětský smích tedy nebude rušit chod na ranči, ale bude léčit a rozveselovat návštěvníky hřiště. Dominantou dětského koutku je velký kruhový altán, z jehož pohodlí mohou rodiče sledovat své děti.

Hřiště je zpřístupněno široké veřejnosti i různým organizacím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *