Divadlo loutek láká diváky na kontaktní divadlo, orloj i kavárnu

Přístavbou alternativní scény získalo profesionální ostravské loutkové divadlo nový prostor pro rozvoj své divadelní činnosti. Vychází tak vstříc současnému převisu poptávky a může odehrát více představení denně.

Nová budova přímo navazuje na stávající objekt a spoluutváří ucelený komplex. Přístavbou se zvýšila kapacita o 60 míst uvnitř divadla a o dalších 100 v přilehlém venkovním amfiteátru. Ten je zajímavý tím, že jako jeviště využívá také alternativní scénu, která je tak pozorovatelná dle potřeby zevnitř i zvenku.

„Raritou naší nové budovy je mapa hvězdné oblohy s dřevěným orlojem, která se stala takovým místem, kde se scházejí nejenom naši návštěvníci, ale i ostatní Ostravané a turisté,“ pochvaluje si vedoucí úseku obchodu a marketingu Ivana Kytlicová.

V přízemí budovy je umístěna také malá galerie loutek sloužící současně jako kavárna s cukrárnou. Náplní budovy jsou kromě nových inscenací a jejich zkoušení i pravidelné dílny pro děti s handicapem, tzv. terapie loutkou.

„Především u těch inscenací, které jsou určeny dětem, se snažíme o takové pojetí, které z diváků dělá partnery. Děti se stávají součástí hry a mají pocit, že ji přímo interaktivně ovlivňují,“  prozrazuje režisér a umělecký šéf Václav Klemens.

Výstavba alternativní scény vyšla celkem na 77 milionů korun a umožnila ji především dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko ve výši 67 milionů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *