Dopravní hřiště v Odrách simuluje běžný silniční provoz

Vštěpovat dětem pravidla bezpečného silničního provozu se v dospělosti vyplácí. O to víc, když si děti všechno mohou vyzkoušet. V Odrách vyrostlo za přispění EU během jednoho roku jedno z nejmodernějších dopravních hřišť v kraji.

Jeho hlavním posláním je zajistit dopravní vzdělanost předškoláků, žáků základních a středních škol, nebo také hendikepovaným lidem s horší orientací v silničním provozu. Areál je také otevřen široké veřejnosti.

Dopravní hřiště vyrostlo na zelené louce a je navrženo s důrazem na autentičnost. Simuluje co nejvíce možných situací, které se vyskytují v běžném provozu. Tematicky je plocha rozdělena na dvě části. První je určena především pro dopravní výchovu cyklistů a druhá pro dopravní výchovu motoristů. Součástí areálu je moderní školící středisko s vnitřní i venkovní učebnou. Celá výuka probíhá inovativní a atraktivní formou, speciálně navrženou odborníky pro děti a mládež. Nachází se zde i prostory pro uskladnění cyklistických kol a pěti elektromobilů, rovněž pořízených z projektu.

„Děti mají na místě vše, co potřebují. Rád bych, aby si osvojily chování v provozu, bezpečné návyky i reakce v kritických situacích,“ říká Pavel Matůšů, starosta města Odry.

Areál je velmi vhodně umístěn. Bezprostředně navazuje na mateřskou školu,  je nedaleko od obou základních škol a v blízkosti autobusového i vlakového nádraží. Je tedy dobře dostupný například i pro školáky z okolních měst a obcí.

Výstavba areálu si vyžádala evropskou dotaci 15 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *