Hřiště zavede děti do korun stromů

Z obyčejné zahrady je království ptáků, hmyzu, opic či netopýrů. Všechna tato zvířata byla inspirací pro přestavbu zahrady u Mateřské školy Žižkova v Krnově. Dostala jméno Nad Zemí a děti si v ní na průlezkách a herních prvcích mohou vyzkoušet, jaké to je být třeba opičkou. Otevřena je i pro veřejnost.

„Většina herních prvků je zaměřena pro pohyb nad zemí – od lezení počínaje přes překonávání vzdálenosti mezi kopci v pohyblivém koši, tzv. bažináči. Ten musí děti rozpohybovat vlastními silami a momentálně je baví nejvíce,“ popisuje ředitelka školky Milada Holinková.

Hřiště se sestavou lanových tunelů a mostů v korunách stromů dětem nabízí smysluplné trávení volného času. Vše je vymyšleno tak, aby mohly zdolávat překážky od nejjednodušších až po ty složitější, a tím cvičit obratnost, rovnováhu, ale také odvahu.

„Po spuštění hry s vodou, předpokládáme, že bude o tento prvek největší zájem zvláště v horkých letních měsících. Děti mohou pozorovat funkci vody a společně kooperovat její pohyb z výšky postupně až na zem,“ doplňuje paní ředitelka Milada Holinková.

Zahrada je otevřena pro veřejnost každý den, včetně prázdnin v době od 16.00 až 19.00 hod.

Přeměna zahrady u mateřské školy stála 6,2 milionů korun. Většinu pokryje evropská dotace 5,2 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *