Poznejte rozdíl mezi sudokopytníky a lichokopytníky na živo

Z Afriky jako mávnutím proutku zkratkou přes Persii dojedete vláčkem rovnou do Indie. Cestovatelskou horečku nepocítíte. Protože to vše a mnohem víc můžete zažít za kopcem v ostravské zoologické zahradě. S finanční podporou z evropských fondů tu vybudovali safari.

Novým ohrazeným venkovním výběhem, ve kterém se volně pohybují zvířata na přírodní ploše, se projedete vláčkem. Doprovázet vás budou průvodci, kteří projížďku areálem doplní odborným výkladem, takže si můžete udělat naprosto jasno nejen v tom, jaký je rozdíl mezi sudokopytníky a lichokopytníky.

Výběh safari je zakomponován do stávajícího nezastavěného přírodního prostředí zoologické zahrady v zadní severozápadní části. Na ploše okolo šesti hektarů se nacházejí rozsáhlé výběhy s loukami ale i lesními porosty. K pozorování tu jsou rozmanitá stáda různých kopytníků. Safari v současné době obývá bezmála sto zástupců africké a asijské fauny, které můžete pozorovat z bezprostřední blízkosti.

Čas ve vláčku rychle utíká, přestože projížďka trvá téměř půl hodiny, všem se to zdá jako krátká chvilka. Trasa vede přes tři výběhy. Nejprve vám učarují stáda žiraf Rothschildových a antilop losích, která tu zastupují africké pláně. Persii, což je pojmenování druhé části, obývají divocí osli a daňci mezopotámští. A v části třetí, té indické, se pokocháte pohledem na axisy indické, antilopy jelení nebo vzácné jeleny barasinga. Mějte tedy oči na šťopkách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *