Menší, ale oblíbený ski areál Řeka poskytuje plnohodnotné lyžařské zážitky

Ski areál Řeka je nejen díky poloze od nepaměti jedním z nejoblíbenějších lyžařských středisek v Beskydech. Vesnička Řeka se nalézá v oblasti Těšínských Beskyd v blízkosti města Třinec. Rozkládá se na březích stejnojmenné horské bystřiny. Středisko nabízí lyžování pro profesionály, kteří si užijí obtížnější červenou sjezdovku. Pro rodiny s dětmi a začátečníky je určena méně obtížná modrá sjezdovka. Díky evropským penězům tady mají novou rolbu a možnost zasněžování.

Velký vlek na červené sjezdovceje je 1170 metrů dlouhý. Sjezdovka začíná na hřebenu v nadmořské výšce 930 metrů nad mořem a v délce přibližně 1300 metrů klesá k dolní stanici vleku. Tento vlek jako jeden z mála vleků v Beskydech vede z údolí od parkoviště až na hřeben, takže ho mohou využít i běžkaři. Z úpatí sjezdovky se lyžařům odkrývá krásný výhled na okolní hory Těšínských a Polských Beskyd. Průměrný sklon sjezdovky převyšuje 30°, což ji řadí k těm vůbec nejobtížnějším.

Menší vlek na modré sjezdovce má délku 380 metrů. Největší předností této sjezdovky je její šířka a mírný sklon. Především z těchto hledisek je vhodná pro rodinné lyžování s dětmi, případně pro vyznavače carvingu a funcarvingu. Celá sjezdovka je osvětlena a nabízí zážitkové večerní lyžování. Z modré sjezdovky je nádherný výhled do údolí směrem na Těšínsko. Obě sjezdovky je při nedostatku sněhu možné zasněžovat a upravit moderní frézou.

Plně funkční je v areálu také školička pro nejmenší lyžaře, která navíc těm nejnadanějším poskytuje výcvik závodního lyžování. Další doplňkovou službou je teplé i studené občerstvení a venkovní a vnitřní posezení u krbu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *