Nové sportovní plochy lákají i přespolní

Multifunkční areál v ulici Frýdecká v Českém Těšíně uspokojí nejednoho sportovního nadšence čtyřmi hektary nových ploch ke sportování. Hlavní dominantou je fotbalové hřiště s umělým povrchem a množstvím dalšího volnočasového vyžití v bezprostředním okolí.

Běžecký ovál kolem hřiště je vyhledávaným místem pro trénování. Oblíbili si ho nejen místní. Mnoho běžců přijíždí i z okolních měst, kde se jim tak kvalitního zázemí nedostává. Zaslechnout při sportování polštinu není žádnou výjimkou.

„Areál vešel ve známost v širokém okolí. Jednak se tu konají akce hasičů, kteří soutěží v hasičském sportu, a také tu trénovali v zimě ragbisté z Havířova. Takže si myslím, že Český Těšín se má čím pochlubit,“ chválí stavbu místostarosta Stanislav Folwarczny.

Návštěvníci mohou zdarma využít zázemí pro atletiku, volejbalové a nohejbalové kurty, basketbalové hřiště i ovál pro in-line bruslaře. Hojně navštěvovaný mládeží je bike park a skate park, na který navazuje lezecká stěna a dětské hřiště.

„Jezdím tu tak obden, někdy i každý den. Dříve tu bylo vhodných míst málo. Jsem rád, že nakonec můžeme do skate parku i na kolech, protože se tady dají dělat dobré triky a je to kvalitně navržené,“ pochvaluje si Tomáš betonové rampy.

Výstavbu areálu v hodnotě přes 70 milionů korun podpořil evropskou dotací 66,3 milionů Regionální operační program Moravskoslezsko.

2 thoughts on “Nové sportovní plochy lákají i přespolní

  1. No ta lokalizace je fakt super 🙁 co tak odkaz na mapy, či jinak bližší info. Se to dá lépe prodat než jen suchý obkec dotace z eu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *