Trojhalí Karolina je multifunkční centrum kulturních a sportovních aktivit

Trojhalí Karolina je historickým objektem, který je určen široké veřejnosti díky svému rozmanitému kulturnímu i sportovnímu využití. Jedná se o známou industriální pamětihodnost, která svým novým moderním využitím vytváří jedinečný kontrast, jenž budovu nabíjí energií. Dříve zde byly stroje a turbíny, dnes sem přichází návštěvníci za sportem a kulturou. Budovy Trojhalí Karolina jsou orientovány na spojnici mezi centrem Ostravy a Dolní oblastí Vítkovice, strategické místo je středobodem rozsáhlého území Ostravy.

Od sedmdesátých let haly nebyly využívány a chátraly. V roce 2006 se v prostorách haly konal dechberoucí koncert Jarka Nohavici, který přilákal řadu návštěvníků. Možná i tento počin byl inspirací a hala v létě 2014 po rozsáhlé rekonstrukci otevřela své brány veřejnosti, proměnila se v multifunkční veřejný prostor. Třetí budova Trojhalí původně sloužila jako elektrárna pro koksovnu Karolina, tento prostor byl v rámci rekonstrukce přebudován na sportovní areál.

Jádrem industriálního objektu, který se povedlo zvnějšku zachovat v původní historické podobě, jsou tři budovy. Dvoulodní budova, původně areál Žofínské huti, je koncipována jako zastřešené náměstí o rozloze téměř pět tisíc metrů čtverečních. Budova bývalé elektrocentrály s plochou jeden tisíc šest set metrů čtverečních je přebudována na tělocvičnu míčových her. Mezi zmiňovanými objekty je možné procházet podzemní chodbou a propojena je také s nákupním centrem Forum Nová Karolina.

Trojhalí Karolina je místem volnočasových aktivit, těšit se můžete na výstavy, vernisáže, jarmarky, koncerty a další kulturní a sportovní aktivity.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *