Nová spojnice Frýdku a Místku vede parkem

Městská památková rezervace ve Frýdku je bohatší o dva nové parky. Jeden z nich byl obnoven na místě, kde v minulosti již park kdysi býval, a druhý je zcela nový.

Obnovy se dočkal Zámecký park, který, jak sám název napovídá, přímo sousedí se zámkem a plynule navazuje na nově zbudovaný park Jižní svahy. Ten vznikl v prostoru bývalých zahrádek a kromě příjemné procházky slouží i jako zkratka do Místku.

„Revitalizováno bylo území o rozloze asi dva hektary. Vznikla nová cestní síť, pouliční osvětlení, lavičky a nezbytná zábradlí, neboť park se nachází ve svahu. Stavební práce probíhaly od poloviny roku 2010 do poloviny roku 2011,“ vzpomíná Pavel Osina, projektový manažer.

Vytvoření zeleného pásu, který lemuje Zámecké náměstí, stálo více než 19 milionů korun. Při navrhování se nezapomnělo na kamennou vyhlídku, dřevěnou lávku a zastřešené posezení. Dětem i rodičům udělalo radost nové hřiště s lanovými průlezkami a skluzavkou.

„Dá se tu v létě posedět, vzniklo tu mnoho nových zákoutí, moc se mi to líbí. Jen je trochu škoda, že se to nepodařilo udělat celé bezbariérové, aby nemusely kočárky přes schody, ale je jasné, že v tak svažitém terénu by to šlo asi špatně,“ zmiňuje jeden z mála nedostatků Karel na vycházce s rodinou.

Vznik nových parků umožnila dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko ve výši 13,5 milionů korun.

One thought on “Nová spojnice Frýdku a Místku vede parkem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *