116 985 trhnutí do Ostravy

Když chcete rozplakat punkerku, darujte jí Messiho. Pavlínce stačil i ten na ručníku. Odměnu si stejně jako Michal Slaďoch zaslouží, oba odšlapali celou tour od začátku až do konce. Zbytek týmu aspoň jednu etapu promarodil nebo odpracoval od stolu v kanclu. I tak má každý z nás v nohách okolo původně plánovaných 600 km.

Rozněžnění uháníme do Ostravy. Naše grupetto má dneska 12 členů. Prokličkujeme Bohumínem a výletním tempem sjíždíme na Landek.

Na mašině s mašinama.
Na mašině s mašinama.

V lidové hospůdce si sice paní hospodská stěžuje, že „kafe je nějaký divný“, ale neberte to, když lepší není. Najde si nás tady Jarek Müller z Bo kolobka!!! a Šárka Waldhauserová, o kousek dál v harendě na obědě taky šéfka evropských dotací v kraji Katka Dostálová a její viceprezident Libor Chlebiš.

Normální člověk na výletě by se k terminálu Svinov nijak nehnal. My ale jo, je to totiž jedna z největších evropských investic v kraji. Pět let nazpět to tady vypadalo jako neprostupné betonové ghetto, dneska se tu nebojíte ani na koloběžce. Původně jsme odtud chtěli tramvají do centra, ale už se nám z koloběžek nechce.

Jak jsme čekali na orloj a on se ukázal.
Jak jsme čekali na orloj a on se ukázal.

Stoupáme na poslední horský vrchol (Mariánské Hory) a šlapeme do centra. U Divadla loutek Ostrava jsme akorát před druhou, aby nám zahrál orloj. Díky evropské dotaci se divadlo rozrostlo o novou alternativní scénu, kde hrají kontaktní divadlo, a mají pořád plno. My dneska vynecháme. Místo toho boucháme šampaňské – když bublinková, tak bublinková.

Kač kač kačena, mám rozbitá kolena.
Kač kač kačena, mám rozbitá kolena.

Ředitel Trojhalí Petr Šnejdar nám ve dvojhalí nechal postavit speciální okruh ve tvaru kačeny. Taky tady trénuje hokejista, holčička se učí na inlinech a klučina na skateboardu zkouší nové triky. Je to fakt víceúčelový prostor, navíc obrovský. Střídá se tady jedna akce za druhou, třeba v září tady bude zázemí ostravského maratonu.

Cíl tour je na dohled, z Trojhalí k němu vede jantarová stezka. Koloběžky do výtahu a hurá nahoru do Bolt Tower v Dolní oblasti Vítkovice. Není lepší zakončení tour než kávička, domácí bublanina a výhled široko daleko. Všude tam jsme byli. Do kavárny a na terasu Vysoké pece č. 1, otevřenou v květnu, si určitě zajděte. Budete koukat a mlaskat.

Máme hotovo. Během 22 etap jsme si trhli 709 kilometrů a vyšlapali na osmitisícovku. Porovnáním krokoměru a jednoduchou trojčlenkou napočítáváme dohromady 116 985 trhnutí (na člověkotour). Poměr levá pravá bude na remízu. Podívali jsme se na 90 projektů, na které jsme přispěli evropskými penězi, a nespočet dalších pěkných míst. Zážitky z tour jsme vám dali aspoň ochutnat, na osobní zpověď jednotlivých členů týmu tour se ještě můžete těšit. My se nejvíc těšíme, co vypadne z Igiho.

A jsme ve finále!
A jsme ve finále!

Děkujeme všem, kteří se alespoň kousek přidali, partnerům, že nám ty krásy kraje ukázali Koloběžkám ZP za péči o naše stroje a Regionální radě Moravskoslezsko, že nás na tu bláznivou cestu pustila.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *