Desatero koloběžkové tour

Už tam budem
Tuto přesvědčivou lež hojně používají rodiče na cestách s dětmi i koloběžkáři na tour, hlavně na dlouhých etapách. Většinou to říká ten, který se v daných končinách nachází poprvé a každý barák je mu nějak povědomý.

Nahoru dolů, všechno špatně
Už po prvních etapách se koloběžkář přestane radovat ze sjezdů, protože ví, že co sjede, musí taky vyšlapat. Na konci tour ale panuje většinová shoda, že nejhorší a nejnudnější jsou krátké rovinaté etapy – holt si nevybereš.

Jednou potratěné DNA z cesty neseškrábeš, spíš potratíš podruhé
Anička se rozmázla hned druhý den tour, vlastně ještě v Ostravě. Když už to vypadalo, že se odřeniny hojí, pustila to z kopce do Budišova nad Budišovkou. Výsledek? Prohloubila původní rány a seškrábala si i lak z nehtů. Ale umí si na spadnutí vybrat správný čas – druhý den ostatní v třicítkách potili krev do kopce na Pohoř a Anička se chladila v autě.

V každé dupě najdeš náměstka
Náměstek není volený zastupitel, ale rozumbrada, vševěd, vševiděl a všezažil, kterého potkáte v každé vesnici, nejčastěji po ránu s lahváčem u sámošky. Nejraději by jel s vámi a ukázal vám cestu, protože už sám dřív objel svět, anebo se na to chystá.

Sypat sypat sypat
Málokdo věří, že jsou cyklisti čistí – přece není možné jezdit po horách třicítkou. My na koloběžkách nic nezastíráme. Od prvního dne tour jsme sypali jonťák „jak v NDR v osmdesátkách“. Občas jsme si jako bonus nechtě pustili žilou. Odběry a testy se nám úspěšně vyhýbaly a tyrkysový trikot nám nikdo zpětně nevezme.

Rosničky vs. modlení 0:1
Dřív to nebylo potřeba, ale když rosničky na třetí týden tour hlásili déšť, zašel Igi v neděli do kostela… a kupodivu pak ani nekáplo. Igor je pán hor.

Faulovat Messiho je smrtelný hřích, ani dítě neujde
Na tour jsme zažili jen pár kritických momentů. Třeba když Pavlínka půjčila (koloběžku) Messiho malému klučinovi a ten ho nemilosrdně skosil na chodník. Červená a ven!

Tour není žádná dietka
Jestli si myslíte, že koloběžky jsou dobré na fyzičku, tak ne. Všichni jsme si po třech týdnech šlapání přivezli do Ostravy pár kilo navíc. Aniččiny „tri brušné buchty“ se splaskly s bídou dvě. Jediný Pepa z doprovodného vozidla hlásí úbytek – ze 100 na 98.

Kolobka se dostane všude
Koloběžky nemají limity, hlavně když s vámi jede monsieur Faža. Kolobku dostane na most, pod most, rozhlednu, pláž, sjede vysokou pec v DOVu i po kmeni spadlého stromu nad propastí. Některé fotky a videa jsme proto rovnou uložili do tajného archivu.

Zavírejte ty dveře, koko..
Každý řidič občas zapomene zavřít kufr, i ten náš v doprovodném vozidle. Je pak nemístné svalovat vinu na nebohé koloběžkáře, kteří mají v kufru zásoby jídla a vody, …ti!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *