Dinosauří tipec a vykolejené kafe s pěničkou nostalgie

Tři dny staré rohlíky na snídani v Hotelu Darkov nám našeptávají, že gastrozážitky dneska budeme hledat jinde. Beztak jsme to měli v plánu. Prvních sedm kilometrů podél Olše je jako nadmírák pohody a rychlošlapání, pak to stáčíme doleva na Orlovou.

Kafe veze vláček!
Kafe veze vláček!

Na DinoParku Ostrava je zajímavé už to, že je v Orlové. Dělíme se na dvě skupinky. Zatímco jedna – říkejme jí třeba prehistrorická – jde obhlídnout příšery, druhá – nádražáci – pokračuje na dopolední kafe. V Orlové totiž mají restauraci Depo, kde vám pití doveze vláček. U kávy pořizujeme virtuální prohlídku restaurace. Vlak naplníme veškerou dostupnou natáčecí technikou. Co z toho bude, najdete na facebooku.

Peťa hrdina, škrtí Pterodaktyla.
Peťa hrdina, škrtí Pterodaktyla.

Místo aby potvůrky v DinoParku strašily nás, my strašíme děti. Anička se je snaží vysypat z vajíčka, prý nevědomky. Míjíme zaběhnutého tyranosaura a úprkem probíháme stezkou hbitých deinonychů, kde na Páju utočí raptoři. Peťa prokazuje týmového ducha, když ostatní zachraňuje před útokem pterodaktyla. Jednoduše ho uškrtil. Takže zatímco všichni v Dinoparku zřejmě pošli, koloběhny vyvázly bez zranění.

Kostel narození p. Marie v Orlové.
Kostel narození p. Marie v Orlové.

Kostel Narození Panny Marie v Orlové upomíná na někdejší slibně se rozvíjející městečko, které kulantně řečeno utrpělo při budování socialismu a světlých zítřků. Nemá totiž takřka žádné historické jádro a je vlastně městem bez živého centra. Kostel je ovšem moc pěkný.

Už od rána s námi jedou trhači Šárka a Libor Janouškovi, orlovští domorodci, a průběžně nás seznamují s historií města. Přidávají se i na oběd – pro velký úspěch to opět kopec nekopec točíme do Depa. Kuchyni mají prvotřídní, rozhodně byste tohle nástupiště neměli minout.

Koloběžka z Koloběžky ZP se dostane i na opičí dráhu :-)
Koloběžka z Koloběžky ZP se dostane i na opičí dráhu 🙂

Z oběda pokračujeme do Bohumína. Je to nejen město cyklistů, ale taky předposlední destinace celé tour. Relaxujeme na dětském dopravním hřišti, zatímco Peťa zkouší, co svede s koloběžkou na lanech, ale to už nostalgie hrabe na dveře. Bydlíme ve věži, z které je vidět na Ostravu. Domov je nebezpečně blízko. Tak zítra naposledy #TrhniSi.

Další fotky jako vždy na Facebooku 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *