Jak jsme celý den čekali na déšť a on fakt přišel

Bylo nás pět – koloběžkářů. Anička, Pavlína, Peťa, (velký) Michal a (malý) Michal. Igor, Pepa a Jitřenka jako podpůrný tým jistí nás i naše věci v autě. Vyrážíme z Ostravice a plán je jasný – dojet do Frýdku-Místku, odzkoušet si, jestli to zvládneme, až pojedeme v červnu naostro. Je úterý a předpovídají silný déšť, takže chceme nejen dojet do Frýdku-Místku, ale hlavně tam dojet rychle. A samozřejmě zkouknout, co je kde po cestě zajímavého.

Čekáme déšť už v Ostravici. Ale svítí sluníčko – dáme rozcvičku, nahustíme gumy a vyrážíme po cyklostezce do Frýdlantu nad Ostravicí. Cesta ubíhá parádně, protože je to stále zlehka z kopce a navíc s větrem v zádech.

IMG_3218

Čekáme déšť i ve Frýdlantu nad Ostravicí a „jsme na jedné lodi“ – jak se jmenuje projekt místní fary, díky kterému se po upravené zahradě a v budově fary obvykle (kromě úterka) prohánějí děcka a odpočívají maminy. Déšť pořád nic. Takže nás paní starostka může provést kulturním centrem, které ještě voní novotou. Vidíme knihovnu, vzdělávací prostory, dole galerii, nahoře promítací sál – jestli nepotřebujete multikino, zajeďte si tady.

IMG_3274

Čekáme na déšť taky v Metylovicích, kde nás místní rodák pan Bílek provází po expozici zdejšího venkovského muzea Kožane město a dává nám soukromý výklad o slavných řemenářích. I když Metylovice za Marie Terezie přespolní hanlivě přezdívali Koňské nebe, byly díky kůži věhlasné po celém Rakousku-Uhersku.

Čekáme na déšť, když hladoví dorazíme k přehradě Olešné. A spustí se liják, že by koloběžkáře nevyhnal. Ale nejsme z cukru, s krkovicí v žaludku sedláme kolobky a za chvilku jsme ve Frýdku-Místku. Zkoukneme jedinou baziliku v našem kraji, ubytujeme se v penzionu pod Kašnou a máme pro dnešek hotovo. Můžeme bilancovat.

Ukázalo se, že…
…první kopec před Metylovicemi roztrhal peloton a odhalil, kdo od zimy poctivě trénoval, a kdo ne (aneb Pavlínino „až se stanu vládcem světa, tak to tady vybombarduju!“)
…máme na to ujet třicet kilometrů, když to není moc do kopce
…když to je moc do kopce, je lepší plánovat čas koloběžkářů podle map pro pěší, a ne pro cyklisty
…pokřtili jsme „zopár“ chodníků, obrubníků
…bez blatníků na koloběžku v dešti nelez

Tým tour

IMG_3329

2 thoughts on “Jak jsme celý den čekali na déšť a on fakt přišel

  1. První zatěžkávací zkoušku máte za sebou.Tak se namažte a odpočiňte .S chutí do toho a půl je hotovo.

  2. Já to jel v sobotu ráno a včera odpoledne a jde to. Jel jsem tedy FM-Ostravice -FM a je to hezké. Ono na téhle stezce se dá ujet i 50 Km za den (včera tedy 46 za 2,5 hodiny)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *