Jak jsme fyzičku v kanceláři (ne)nabrali

Jízda na koloběžce, přestože se to možná nezdá, je sama o sobě docela makačka. Navíc jak už i ze samotné podstaty slova „koloběh“ vyplývá, tak v případě jízdy na koloběžce vždy tak nějak na půl běžíte a na půl se vezete, i když do kopce to jde pokaždé hodně z tuha. Tour de nejkačka bude mít celkem 22 samostatných etap během nichž „nakoloběhujeme“ více jak 580 km, překonáme 14 670 výškových metrů včetně majestátného vrcholu Pradědu.

To pro nás hobbíky představuje už slušnou dávku kilometrů. To znamená, že bude potřeba nutná dávka fyzické kondice, která nám „kancelářským krysám“ není často až tak vlastní. Ale protože poslední sníh už je dávno pryč, tak tréninková příprava našeho koloběžkového týmu pro Tour naplno začala. A jelikož se nic nemá přehánět, začínáme i my pozvolna.

  1. Nejdříve zvednout 50× telefonní sluchátko pravou rukou a totéž následně levou s mírným protažením krku dopředu. Tímto cvikem významně posilujeme ruce a současně stimulujeme dlaně pro správný úchop koloběžkových řídítek a příležitostně samozřejmě vyřídíme i nezbytné hovory. Ty neustálým pokládáním a znovu zvedáním sluchátka získávají svou nezaměnitelnou atmosféru, kdy začínáte jeden a tentýž hovor stále dokola.
  2. Následně trénujeme odrazy nohou, jakožto základního pohybu celého koloběhu. Ty trénujeme prudkými odpichy na kolečkových křeslech od pracovních stolů, přičemž vždy důsledně dbáme pravolevého střídaní nohou, které je pro dálkový koloběh nezbytností. Samozřejmě správně už tušíte, že jízda na kolečkových křeslech není s koloběžkou plně srovnatelná, už jenom proto, že na kancelářské křeslo si jen těžko přiděláte digitální tachometr, blatníky nebo obyčejný košík s iontovým nápojem. Nicméně jako základní tréninková metoda je to plně dostačující.

Vedle hlavní fyzické přípravy po práci (běh nebo posilovna) jsme přesvědčeni, že se nám i díky této jedinečné alternativní tréninkové metodě podaří před červnovým startem Tour de nejkačka 2015 výrazně vylepšit naši fyzickou kondici. A třeba s sebou vezmeme i Rybičku… 🙂

Michal „Slaďoch“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *