Jedeme na dvojku

Po jednodenním odpočinku se scházíme v modrošedém a plné polní. Ráno rozjasní borůvkočokoládové muffiny od Aničky. Nezdá se to, ale ještě donedávna si stěží troufla na polívku ze sáčku, a dneska by se klidně mohla vdávat. Tím spíš, že brada i kolena už vypadají mnohem líp.

07-bolava_00002

Po ránu je veselo, jako bychom si neuvědomovali, že nás čeká bolavá etapa. Z Města Albrechtic do Karlovy Studánky. Bolavá proto, že je to přes 37 kilometrů víceméně pořád do kopce.

Faják vdechuje ionťák
Faják vdechuje ionťák

Novinkou tohoto týdne je Petr Faja a jeho raketová rychlost. Přemýšlíme, čím to… 1) oproti ostatním nemá v nohách už sto padesát kilometrů z minulého týdne, 2) jontový „nápoj“ vdechuje rovnou z odměrky, 3) proslýchá se, že jede na letecký petrolej. Peťa je ovšem týmový hráč – nejdřív si nadjede, aby se vrátil a táhl ty pomalejší. Vůbec mu nevadí, že najezdí 2× víc než ostatní. A má ještě mnoho dalších předností. Třeba když dojíme, není potřeba posílat zbytky do Afriky. Druhou novinkou je Honza Vala, který si s námi bolavou taky střihne. Spoléháme na to, že když to nepůjde, prostě nás tam dovalí.

V Kosárně padla kosa na kámen, měli zavřeno.
V Kosárně padla kosa na kámen, měli zavřeno.

Šlápneme do toho a po dvanácti kilometrech zastavujeme u Kosárny v Karlovicích. Jenže v pondělí mají zavřeno, takže tady dneska krev nepoteče.

Ve Vrbně pod Pradědem jsme povozili děti z MŠ Jesenická
Ve Vrbně pod Pradědem jsme povozili děti z MŠ Jesenická

Ve Vrbně pod Pradědem obědváme na zámečku Grohmann. Dopřáváme si porce hodné šlechtičen a šlechticů. O pár metrů dál stavíme u mateřské školy Jesenická. Mají tady park Dětský svět, na který přispěla Unie. Povozíme děti na koloběžkách a za odměnu nám zazpívají pár písniček.

V hotelu Peras v Ludvíkově pro vás od šálku kávy a malinového poháru sepisujeme první zážitky. Vypadá to, že úměrně převýšení stoupá naše chuť na dobroty.

Dorážíme do Karlovy Studánky, která je zítřejší výchozí stanicí pro hvězdnou etapu na Praděd. Většinu cesty jsme dnes jeli mimo cyklostezky a záda nám kryl Igor v doprovodném vozidle. Tvrdí, že jsme „jeli dobře, na dvojku.“ Těžko říct, jestli bude lepší zítřejší podřazení na jedničku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *