To nepřefuníš

Původně jsme všechny následující řádky chtěli věnovat Pepovu nočnímu chrápání, protože ten rachot ani lokomotiva, sebevíc parní, nepřefuní a nepřemlaská. Ale bylo by to monotónní. Snad jen že si Pepa hlasitě řekl o samotku po zbytek tour.

S Ondrovým kontrabandem hořčíku nepozorovaně překračujeme polskou hranici (przejscie graniczne).
S Ondrovým kontrabandem hořčíku nepozorovaně překračujeme polskou hranici (przejscie graniczne).

Sluníčko smaží už od rána. Mažeme ramena a už i s Ondrou sjíždíme z Ježníku do Krnova, kde se napojujeme na 55ku směrem na Město Albrechtice. V Chomýži děláme z krajské tour mezinárodní. S Ondrovým kontrabandem hořčíku nepozorovaně překračujeme polskou hranici (przejscie graniczne).

Spočneme u zámku Linhartovy a ve Městě Albrechticích taky jen dobíjíme baterky na zbylé tři kilometry do Třemešné.

Pepa na mašince
Pepa na lokomotivě

Parní vláček na nás už čeká. Mysleli jsme si, že udat Pepu jako levný a výkonný pohon bude těžké, ale není. Sice už nechtějí přepřahat, ale berou si jej do lokotky jako maschineführera. Pepa září štěstím, tak mu ještě kupujeme lízátko. Sobě pivo a párek v rohlíku v pivním vagonu. Vyjíždíme 10:45 a původní plán vypít v týmu pivo za každý ze 102 oblouků bere brzy za své. Do cíle jich zvládneme jen osm, úzkokolejka vyhrála. Cesta je to báječná, samá kráva, chvilkama jedeme i dvacítkou.

Náčelník bolavá noha před tím než ho začala bolet
Náčelník bolavá noha před tím než ho začala bolet

V Osoblaze jsme po dvanácté, pokračuje tady vláčkový dětský den. Sice nic pro nás, ale je tady veselo. Po půlhoďce nasedáme na stroje a jedeme. Přidává se David Chovančík – topič, průvodčí, marketér, předseda Klubu přátel osoblažské úzkokolejky a dneska taky indián. Péra na helmě a funí s námi po malebných kopečcích z Osoblahy do Slezských Rudoltic. Prvních pět dní tour uzavíráme u místního zámku, který obec postupně dává do pucu. Pořádným pozdním obědem.

Pro tento týden končíme ve Slezských Rudolticích
Pro tento týden končíme ve Slezských Rudolticích

Skóre: 147 kilometrů, jedna krvavá brada, pár krvavých kolen od blatníků, kolobky drží a my jsme spokojení, opálení a natěšení na další zážitky. Přibudou hned v pondělí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *