Tour, která bere dech

Když se v červenci jede Tour de France, vždycky tři týdny hypnotizuju notebook nebo televizi. Slavná Le tour je v posledních letech skoro až monstrózní podívaná. Vůbec bych se nedivil, kdyby některým lidem nahrazovala regulérní dovolenou. Je totiž jako pekelně drahá dovolená, ale zdarma. Kolik byste jinak zaplatili za tři týdny na azurovém pobřeží, v Pyrenejích a Provence?

Jenže není nad to dát si svoji vlastní tour – odjet o prázdninách aspoň na týden na chalupu třeba na Šumavu nebo do Jizerek, kola s sebou. Loni jsme s kamarády byli na Jižní Moravě. Denně 60 kilometrů do pedálů, po cestě guláš nebo svíčkovou a hlavně udržovat (nízkou) pivní hladinku. I když jsme v porovnání s profíky spíš jako „šleci“, po vzoru tour je vždycky jeden z nás Armstrong nebo třeba Kittel – podle obtížnosti etapy. Contador je bůhvíproč vždycky má sestra. Vyholená hlava ze mě jaksi automaticky dělá Pantaniho (ale fakt nesypu).

Už loni jsme přemýšleli, jestli se nevydat někam blíž, třeba na Osoblažsko. Sice nakonec zvítězila větší koncentrace jihomoravských hospod, ale něco mi říká, že letos si na dvou kolech projedu tam a zpět náš kraj. Že to nejde během tří týdnů? Raději sledujte tenhle blog, ať o nic nepřijdete.

Michal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *