Tour začala stylově s požehnáním a houkačkami

Měsíce příprav za námi a jsme nervózní jak přehuštěná pneumatika. Dneska začíná tour! Chystáme malou slávu na Slezskoostravském hradě a vyhlížíme meteoradar, protože nikde jinde, ale právě jenom na severní Moravě hlásí na odpoledne bouřky. Zrovínka když vyjíždíme na první, zahřívací etapu po Ostravě.

Stříhání pásky na hradě
Stříhání pásky na hradě

Na třítýdenní cestu vyjíždíme stylově. Na hradě jsme dostali požehnání od pana faráře Larische, ukázali hostům naše nablýskané stroje i cestu, kudy se po víc než 600 kilometrech chceme dostat zpátky do Ostravy. Stříháme pásku a poprvé do toho šlápneme za ostrých zvuků houkaček. Pod vedením cyklokoordinátora Ostravy Martina Krejčího, v doprovodu naší paní ředitelky Kateřiny Dostálové, primátora Ostravy Tomáše Macury, ředitele Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáše Kotyzy, ale i dalších osobností a nadšenců ze skupiny Bo kolobka si vyšlapujeme směrem do zoo.

Cílová stanice je 9 kilometrů a slabou hodinku jízdy daleko. Je nás pořádná kopa, desítky strojů – koloběžek i cyklistů. Záda nám kryje nejen náš doprovodný vůz i městská policie, a všichni tak do zoologické zahrady dojíždí bez úhony.

Kolobky na břehu Ostravice
Kolobky na břehu Ostravice

Po zoo nás provází její ředitel Petr Čolas. Nejdříve se projíždíme skoro na dotek od zvířat safari vláčkem, pak prověřujeme „domeček pro opice“, tedy nedávno otevřený pavilon evoluce, no a nakonec míříme za poslední evropskou atrakcí – k návštěvnickému centru. Jméno restaurace Saola vám nemusí znít neznámě. Dostala jej po takové napůl kravičce, napůl antilopě, kterou se podařilo zařadit jen podle nalezených kůží a kostí. Ale prý žije, někde v hustých pralesech mezi Laosem a Vietnamem.

Safari vláček v ZOO
Safari vláček v ZOO

Naše kosti a kůži teď v Ostravě tři týdny taky nikdo neuvidí. Zítra šlapou z Ostravy do Hlučína a Bolatic. Přes třicet kilometrů, to už bude jiná jízda. Čeká nás prajzká etapa, takový malý krok do neznáma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *