Vyměnili jsme koloběžky za koně

Zážitky i fajnoví lidi si nás hledají sami. Z Bolatic dodrnkáme za 15 minut na Albertovec, a jestli jste někdy jeli okolo, možná jste si ani nevšimli, že ten krásný grošák, co se prohání v ohradě u cesty, je dvojnásobný (morální) vítěz Velké pardubické na důchodě. Přišel si k nám pro mrkvičku a nechal se dlouho hladit – ale s námi se mu nechce, protože se tady má jak v ráji.

Školáci z MŠ Litultovice a koloběžky
Školáci z MŠ Litultovice a koloběžky

Kocháme se cestou do Kravař. Až někdy na koloběžkách jako my potkáte mrňata na výletě (MŠ Litultovice), čekejte, že se budou chtít svézt. Tomu nešlo odolat. Zpříjemnili jsme jim výlet tandemovou vyjížďkou. A když máte v kravařském zámeckém parku pocit, že na vás padají větve ze stromů, nenechte se mýlit, jsou to nejspíš golfové míčky.

Lívance v zámecké restauraci ve Velkých Hošticích
Lívance v zámecké restauraci ve Velkých Hošticích

Obědváme v zámecké restauraci ve Velkých Hošticích. Králem dnešního oběda je Michal Sobo, protože nejí cibuli a dostane lívance, jaké svět neviděl. Nám ostatním jen tečou sliny.

U oběda zjišťujeme, že Anička od svého držkopádu v Ostravě jede celou dobu s pořádnou osmou a zadřenou brzdou. Když je nejhůř, zasahuje doktor koloběžka Petr Novák (cyklonovak.cz). Za deset minut má hotovo a Aničce už se nezadírá.

Plná břicha válíme po placaté a vyhlídkové trase na Opavu. Jede to samo, ale i tak se necháme chvilku vézt, od točny u Globusu ke Slezskému zemskému muzeu. Ne že bychom byli líní, ale testujeme trolejbusy za evropské.

Zastávka Slezské zemské muzeum. Ve výstavní budově hledáme bílého krokodýla, jak o něm zpívá ostravský bard Jaryn. Něco zubatého s ocasem jim tam skutečně visí na zdi, ale není to on, bo je černý (vynecháváme sadu vulgarismů). Ani tady nám nechtějí dát pegase, co hlídají na střeše muzea.

Dalibor Halátek, náměstek primátora Opavy se s námi svezl po Opavě na koloběžce
Dalibor Halátek, náměstek primátora Opavy se s námi svezl po Opavě na koloběžce

Od muzea dál po parku se s námi veze na vlastní koloběžce pan náměstek Dalibor Halátek. V Obecním domě do nás šikovná paní průvodkyně vtěsná během 30 minut několik století historie Opavy. Doslova vrcholem dne je ale pohled na město z ptačí perspektivy – 66 metrů vysoké věže radniční Hlásky. Rozhodně to stojí za těch osmdesát schodů funění.

Abyste si nemysleli, bílého krokodýla v Opavě opravdu mají. Dostáváme zprávu, že se něco hýbe v Památníku Petra Bezruče. Sice mírně máznutého, ale blejskli jsme ho.

Bílý krokodýl
Bílý krokodýl

Kolobrndu za koně jsme nakonec nevyměnili, asi jsme ani nechtěli. Ale kdo ví, co nás čeká zítra po cestě do Krnova.

One thought on “Vyměnili jsme koloběžky za koně

  1. Máte pěkně a vtipně zdokumentovaný každý den.A my se každý den těšíme více než na Tv seriál ,jako na třešničku na dortu, na vaše zážitky a postřehy.I v naší zemi je stále ještě co poznávat a užívat si každého dne v krásném prostředí.A když přeje počasí,co víc si ještě můžeme přát.Tak i my vám přejem šťastnou cestu bez nehod.Vodákům se přeje dobrý vítr do plachet a co vám?Vše dobré a potkávejte jen samé dobré lidi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *