Návštěvnické centrum ostravské zoo vypráví příběh jihovýchodní Asie

Návštěvnické centrum zlepšilo a rozšířilo služby pro návštěvníky Zoologické zahrady Ostrava. V restauraci si lidé vyberou z několika dobrých jídel, na kterých si můžou pochutnat i na venkovní terase. Návštěvnické centrum má i svou vzdělávací funkci. Ve výukových prostorách se lidé dozvědí o ohrožených druzích, venkovní klidová zóna zase přibližuje význam vody pro člověka. Název restaurace Saola odkazuje kampaň pro zachování původního prostředí jihovýchodní Asie.

Návštěvnické centrum se nachází na místě původní letní restaurace – nedaleko výběhu pand červených. Jeho výstavba rozšířila další možnosti vzdělávacích aktivit pro děti i dospělé. A to nejen uvnitř centra, kde se nachází moderní školící místnost, nýbrž i v jeho bezprostředním okolí, kde vznikla zastřešená venkovní učebna a klidová zóna s interaktivním hřištěm.

„Celý objekt byl vystavěn jako nízkoenergetický, který využívá některé environmentálně šetrné technologie. Provoz budovy je zajištěn obnovitelnými alternativními zdroji energie – k vytápění jsou využívány dřevěné peletky, k částečnému ohřevu vody slouží solární energie,“ uvedla tisková mluvčí Zoo Ostrava.

Restaurace Saola je otevřena po celý rok. Jídla jsou zde připravovaná z místních surovin, bez přídavku glutamátu a dalších dochucovadel. Venkovní terasa navazuje na rozlehlý výběh, který obývají stáda vzácných asijských kopytníků. – axisi indičtí a antilopy jelení. Návštěvníci si tak mohou vychutnat nejen oběd či odpolední kávu, ale i bezprostřední blízkost impozantních zvířat.

Na výstavbu návštěvnického centra přispěla evropská dotace 49 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *