Rohovu mohou nové sídlo závidět i leckterá města

Třetí místo v anketě Vesnice roku a podobný úspěch v soutěži Stavba roku Moravskoslezského kraje 2011 mluví samy za sebe. Obci Rohovu se podařilo postavit reprezentativní obecní dům, který v sobě ukrývá krom zázemí pro úřad také mnohé možnosti společenského vyžití.

Komplex čítá kanceláře i technické zázemí pro správu veřejných prostranství, avšak občané si nejvíce pochvalují část kulturní a volnočasovou. V prvním patře návštěvníci naleznou společenský sál s kapacitou 104 osob, větších prostor se dočkala obecní knihovna a nezapomnělo se ani na klubovnu pro nejrůznější spolky a zájmová sdružení. Pravidelné jsou pondělní zkoušky místní dechovky.

„Kapela Rohovanka zkoušela již v prostorách bývalého úřadu, konkrétně v archívu, a teď si to tu nemohou vynachválit. V klubovně se schází také občanské sdružení Roháček, které pořádá různé akce a výstavy. Skvělé je, že jsme díky novému sálu mohli po třiceti letech obnovit tradici obecních plesů,“ vypráví starosta Daniel Procházka.

Ze sálu je nadšená i studentka Michaela, která sem chodí na aerobik. „Hned jak se to postavilo, tak jsme se s holkami domluvily a chodíme docela pravidelně. Někdy se nás sejde víc, jindy míň, ale jsme taková parta a aspoň máme trochu pohybu.“

Hojně navštěvovaná je i místní knihovna. „V té staré se police už doslova prohýbaly pod tíhou knih a nebylo tam k hnutí, nyní je vše, jak má být. Je ale pravda, že poslední dobou chodí lidé skoro více do knihovny na veřejný internet než pro knížky,“ dodává upřímně Kateřina Procházková, která na návštěvníky dohlíží.

Za svůj Obecní dům vděčí Rohov příspěvku z evropských fondů, který částkou přesahující 16 milionů pokryl více než 90 % nákladů na výstavbu a vybavení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *