Prohlédněte si Ostravu z ptačí perspektivy

Snad se shodneme na tom, že rozhledny a vyhlídkové věže v posledních letech rostou jako houby po dešti. Kdejaká víska se může pyšnit vlastní větší či menší věžičkou na nedalekém kopci. Ta naše ostravská nejnovější vyhlídka je v mnohém nej. Bolt Tower je nejvyšším geografickým bodem v Ostravě. Bolt Tower je nejkrásnější stavbou roku 2015. V Bolt Tower Café mají široko daleko nejlepší ledové capuccino. A další nej si doplňte dle svého uvážení po návštěvě sami.

Vyhlídku na Ostravu si od května můžeme spojit s příjmenou procházkou po industriálním areálu Dolní Vítkovice a skvělou kávou a koláčkem v Bolt Tower Cafe. Bolt Tower navrhl architekt Dolní oblasti Vítkovic Josef Pleskot, nejen jako rozhlednu ale i jako kavárnu. Vznikla jako nástavba pro již nefunkční vysokou pec č. 1 ve Vítkovicích. Nástavba má okolo dvaceti pěti metrů a je umístěna nad zachovalou původní stavbou vysoké pece, která dnes slouží jako zážitkové muzeum pro poznání časů, kdy v Ostravě vrcholila industriální éra. Vzhled má symbolizovat oheň, jenž nad pecí hořel. Kolem skleněné nástavby vede šroubovitý ochoz, po kterém vystoupáte do výšky téměř osmdesáti metrů nad zemí. Ostravu si pak můžete užít jako na dlani třeba ze zdejší terásky s pohodlnými lehátky.

Slavnostní křest vyhlídkové nástavby se uskutečnil v květnu 2015 pod taktovkou nejrychlejšího sprintera planety Usaina Bolta, který se stal jejím patronem. Název věže však znamená v angličtině také „šroub“ a odkazuje tak na všudypřítomný industriální kolorit.
Projekt byl finančně podpořen z evropské pokladny pro regionální rozvoj. Přístup na Bolt Tower je zpoplatněn v rámci takzvaného Malého okruhu. Za dvě stovky vás nahoru vyveze prosklený výtah. Už tady začíná adrenalinové dobrodružství, v ceně vstupenky je zahrnuta z poloviny konzumace v kavárně. Otevřeno mají denně od 10 do 18 hodin, ve večerních hodinách je možný přístup po domluvě až do 22 hodin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *