Sjezdovka našla letní využití

Jak zaplnit během léta svahy sjezdovek? Otázku, která jistě trápí nejednoho provozovatele vleku, vyřešili v obci Bukovec. Tamní areál Kempaland nabízí hojnost adrenalinových atrakcí pro letní rodinnou zábavu.

Samotný svah je nově využitý jako dráha pro horské mini káry. Ty se pomocí vleku vytahují na kopec a dolů sjíždí samospádem. Buginám, jak bývají tato bezmotorová vozidla také přezdívána svými řidiči, nechybí pro větší bezpečnost volitelný omezovač rychlosti. Hlavní letní lákadla se však nacházejí ve vedlejším prostoru, který v zimě slouží jako lyžařská škola.

„Návštěvníci k nám nejčastěji chodí na bungee trampolíny. Jedná se o klasickou trampolínu s tím vylepšením, že jsou lidé shora jištěni dvěma pružnými lany, která jim jednak pomáhají k vyšším skokům a navíc je udržují ve středu trampolíny, takže mohou s klidem zkoušet i salta a jiné vylomeniny bez obav, že dopadnou mimo trampolínu,“ vysvětluje jednu z atrakcí pokladní Kempalandu Lucie Jalovičorová.

Na menším svahu u trampolín vyhlíží návštěvníky obsluha summer tubingové dráhy. Pod tímto názvem se skrývá dráha vystlaná speciálním kobercem, po které se lze klouzat v nafukovacích kruzích.

„V Česku je to poměrně ojedinělá atrakce. Když jsme zahajovali provoz, tak kromě nás byly v celé republice maximálně tak dvě nebo tři další dráhy. Takže je to i hodně vyhledávané, protože v okolí široko daleko nic takového není,“ chválí zájem návštěvníků Ester Lysková, ovládající pohyblivý pás, který vyváží jezdce na vrcholek svahu.

Letní využití dříve výhradně zimního areálu bylo možné díky desetimilionové investici, na kterou polovinu přispěla Evropská unie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *