Střelnice, která nestřílí, ale je nabitá kulturou

Památkově chráněná budova Kulturního a společenského střediska Střelnice je obyvatelům Českého Těšína dobře známá jako tradiční místo výstav, plesů a koncertů. Stavba z 18. století již ale neodpovídala současným požadavkům na odpovídající technické zázemí kulturních představení, a tak bylo nutné přistoupit k její rekonstrukci.

Společenské středisko nejen zkvalitnilo své vybavení, ale navíc přistavělo přísálí, čímž navýšilo svou kapacitu o celou jednu čtvrtinu. Nově zřízeny byly také prostory pro gastronomii a nájezdová plošina pro vozíčkáře. Budova se člení na hlavní sál, galerii a jazzový klub.

„Galerie Půda je hojně využívána fotografy i malíři pro pořádání nejrůznějších výstav, konají se tu i akce pro důchodce a pochopitelně nechybí program pro školy a mládež,“ připomíná výčet aktivit Stanislav Folwarczny, místostarosta Českého Těšína.

Ředitelka střediska pokračuje ve výčtu: „Máme tady zábavná představení pro dospělé, koncerty dole v jazzovém klubu a také se tu pravidelně konají městské plesy, což je příležitost, kdy se naráz zaplní celá budova doslova od sklepa až po Půdu.“

„Měli jsme zde už i firemní večírek a skoro jsme se báli, zda se sem všichni vejdeme, protože nás bylo opravdu hodně, ale nakonec se nikdo nemačkal a vyšlo to skvěle. Prostory se mi velice líbí, dnes na plese tu byl dokonce karikaturista, který na přání maloval návštěvníkům portréty, tak jsme se nechali zvěčnit s přítelkyní oba dva,“ usmívá se mladý pár návštěvníků.

S přeměnou budouvy významně pomohla dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *