V Řepišti se o novou tělocvičnu dělí sportovci s hudebníky

Vyznavači halových sportů z obce Řepiště získali ideální zázemí pro zdokonalování svých dovedností a výkonů. Na okraji vesnice vyrostla výrazná budova obecní tělocvičny. Kromě výuky tělesné výchovy pro místní základní školu slouží budova ke sportování široké veřejnosti a dokonce si našla i své kulturní využití.

V tělocvičně sídlí a především zkouší orchestr zvaný Moravskoslezská Sinfonietta. Soubor mladých hudebníků, který sestavil místní nadšenec Jan Soukup ze studentů a absolventů konzervatoří, se rychle rozrostl a v současnosti čítá přes 60 stálých členů.

„Když se postavila nová tělocvična a přišel za mnou pan Soukup s myšlenkou založení symfonického orchestru, moc jsem popravdě nevěřil, že by tato aktivita mohla mít dlouhodobého trvání. Realita velice předčila moje očekávání. Jediným problémem je, že se nám od té doby rozrostly i místní sportovní kluby a party nadšenců, takže se volné termíny na zkoušení hledají více obtížně,“ popisuje okolnosti neobvyklého využití tělocvičny starosta Rostislav Kožušník.

Vedle hudebníků se z nové haly těší hráči volejbalu a badmintonu. Scházejí se pravidelně jednou týdně, vždy v určený termín, a často hrají naráz na všech třech hřištích. Oblíbený je u místních také ping-pong, pro který je určena menší místnost u šaten.

Výstavbu tělocvičny usnadnila evropská dotace 23,5 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *