Wellness centrum spojuje relaxaci i sport

Město Bruntál nově disponuje ojedinělým wellness komplexem, který zahrnuje nejen plaveckou část s venkovní divokou řekou a tobogánem, ale také fitness, kosmetiku, masáže či restauraci.

Původní bazén s třicetiletou historií se opravil a k němu přibylo několik nových částí. O oblíbenosti nově zrekonstruovaného centra svědčí vysoká návštěvnost, která se pohybuje kolem 200 tisíc lidí za rok.

„Celé wellness tvoří bazén s fitness centrem, kosmetikou, masážemi a restaurací, takže každý si zde přijde na své. Ve fitness je velký výběr různých kurzů i strojů. Nejvíc se mi líbí, že se mohu jít hned po cvičení zchladit do bazénu,“ svěřuje se mladá návštěvnice.

Kromě pokladny s informačním systémem je zajímavostí především využití slané vody. „Má antiseptické účinky, takže je příjemná na pokožku. Je dobrá i pro alergiky, kteří nemají rádi chlór,“ osvětluje managerka wellness centra Táňa Kurfürstová.

Rodiče si pochvalují bazének pro malé děti, ostatní hlavně tobogán a divokou řeku. „Jsem sportovec a často navštěvuji vířivku i saunu. Po sportu je to pro mě skvělé odreagování,“ popisuje své zkušenosti Petr z Bruntálu.

Hojně je využívána „mokrá“ restaurace, kde se návštěvníci mohou občerstvit bez nutnosti převlékání či opuštění budovy. Ve slunečné dny jsou žádaná venkovní lehátka, na kterých se mohou lidé opalovat či jen tak odpočívat.

Na rekonstrukci wellness centra za 148 milionů přispěl 54,7 miliony korun Regionální operační program Moravskoslezsko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *