Jak jsme si v červnu nezalyžovali

Včera večer jsme stihli malý turnaj smíšených párů v minigolfu, což byl dobrý trénink na dnešní kulatou etapu. Igy je nejlepší ve všem, exceloval taky v trefování ďur a na stejné téma zná i hodně historek. Ráno se u kávičky připojují dvě dnešní posily – Vendy a Ondra Hora. S těžkým srdcem i nohama v devět opouštíme areál Na mlýně v Kozlovicích.

Hasiči v Kozlovicích
Hasiči v Kozlovicích

U hasičů v Kozlovicích nás vítá paní domácí, která zázemí dobrovolných hasičů hlídá ze svého bytu prvního patra hasičské zbrojnice. Holky marně hledají hasičskou tyč. Doporučujeme ji postavit při příští modernizaci zbrojnice – při té poslední za evropské zvelebili zázemí, na tyč očividně zapomněli. Kdyby pro nic jiného, využijí ji náhodné návštěvnice.

Rozhled z rozhledny v Kunčicích pod Ondřeníkem
Rozhled z rozhledny v Kunčicích pod Ondřeníkem

Šlapky nás vedou přes Tichou do Kunčic pod Ondřejníkem. Jenže tady nevede žádná cyklostezka a musíme kličkovat mezi náruživými kamioňáky. Na mapy.cz jsme si našli rozhlednu v Beskydském rehabilitačním centru, takže u ní stavíme. Není to žádný zázrak, vyběhnout se dá i s koloběžkou na zádech a jde z ní vidět na Kněhyni. O moc dál bohužel ne.

Na Miuře mají svoje koloběžky
Na Miuře mají svoje koloběžky

Sjíždíme k hotelu Miura, který dominuje okolí a my si na terásce vychutnáváme výhled, dobrou kávu a milou obsluhu. Znalec umění Igy doporučuje Černého „rajdu, co si nadělala do bazénku.“ Mají tady i Warhola.

Z náměstí v Čeladné nás Michal Slaďoch vede skrytou lesní cestou na Ostravici. U mlékárny kupujeme jogurty a očumujeme automatizované dojení, na které čekají cecíky v řadě jeden za druhým. Snaží se to ošulit i jednou podojené krávy, jenže stroj je tak chytrý, že je protočí z kola ven a mají po pamlsku za odměnu.

V golfovém resortu na Ostravici si resort manažerka Martina Mertová pochvaluje zázemí a běžecké trasy, které tady postavili za evropské. Areál má díky tomu využití i v zimě. Jenže my jsme tady v červnu. Běžky necháváme v dodávce a zapojujeme představivost. Kdybyste sem chtěli v zimě zajet, na tři běžecké okruhy s parametry FIS si předem pořádně profoukněte plíce. Nejdelší z nich má 3,7 kilometrů a je to nahoru dolů. Při sjezdu od golfu do vesnice hravě vytáhneme skoro sedmdesát.

Tam dole, za tím stromořadím, tam je rybník, fakt!
Tam dole, za tím stromořadím, tam je rybník, fakt!

Pozdní svíčková a další dobroty na nás čekají U Tkáčů. Blejskneme se u Hotelu Freud a jdeme pálit svíčkovou při stoupání na Sepetnou. Dáme to za půl hoďky a po Pradědu, Olšové a Hukvaldech si píšeme další čárku za vrchařskou prémii.

Večer máme wellness – uhádnete, kdo si zapomněl plavky?

Wellness na Sepetné doporučuje 5 oveček ze 4 :)
Wellness na Sepetné doporučuje 5 oveček ze 4 🙂

Další fotky samozřejmě na facebooku 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *